لبخند هالیوودی و سالم

بسیاری از افراد تصور میکنند ستارگان هالیوود زمان زیادی را صرف زیبا سازی لبخند خود سپری کرده اند در حالی که اگر بدانند با چند اقدام ساده هم میتوان لبخند سالم و زیبا داشت، تعجب میکنند.

در اینجا چند توصیه برای حفظ زیبایی لبخند آمده است:

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم

دو مرتبه در روز مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و از دهانشویه استفاده کنید. شاید بسیاری افراد این کارها را هر روز انجام میدهند اما شیوه عملکردشان درست نیست. گاهی اوقات سرمان شلوغ است و به راحتی از این نکات مراقبتی چشم پوشی میکنیم.

تا حد ممکن از مصرف نوشیدنیها و غذاهای شیرین پرهیز کنید. غذاها و نوشیدنیهای شیرین زمینه رشد و تکثیر باکتریها در دهان را فراهم میکنند. قند غذای اصلی باکتریهاست، در نتیجه با کمک به رشد باکتریها محیط اسیدی در دهان ایجاد میکند. اسید باعث از بین رفتن مینای دندان و پوسیدگی دندان میشود.

ویتامین به خصوص ویتامین ث مصرف کنید. ویتامین ث بسیاری از مشکلات دهان و دندان مانند لق شدن دندان و خونریزی لثه را بهبود میبخشد. یکی از بهترین منابع برای ویتامین ث مرکبات است. به محض خوردن مرکبات حتما دهانتان را بشویید چون این مواد بسیار اسیدی هستند و به دندانها آسیب وارد میکنند.

مواد غذایی سالم و ترد مانند هویج، کرفس و سیب بخورید. این مواد به طور طبیعی دهان را تمیز کرده و بوی دهان را تازه و مطبوع میکنند.

دقت کنید مقدار کلسیم مورد نیاز روزانه را دریافت کنید. کلسیم باعث تقویت دندانها و استخوانها میشود. منابع خوب کلسیم عبارت است از شیر، دانه سویا و پنیر.

مقدار زیادی آب بنوشید. هنگامی که آب کافی دریافت میکنید به خصوص درماههای تابستانی که واقعا هوا گرم است، دندانها و بدنتان سالمتر می ماند. آب خیلی بهتر از چای سرد یا نوشیدنیهای شیرین دیگر است. پس از هر بار صرف غذا دهان خود را با آب شستشو دهید تا پوسیدگی دندان به حداقل برسد.

طبق فواصل منظم به دندانپزشک برای چکاپ مراجعه کنید. معمولا توصیه میشود هر ۶ ماه یکبار باید چکاپ انجام شود. مراجعات منظم دندانپزشکی نه تنها برای تمیز کردن دندانها لازم است بلکه هر مشکل احتمالی دهان و دندان را زود هنگام شناسایی میکند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.