دندانپزشکی زیبایی

لبخند زیبا! چالشی قدیمی و رویایی همگانی است، لبخند توانایی یک فرد برای بروز احساسات، جذابیت صورت و از همه مهم تر وسیله ی ساختار و حرکات دندان و لب است. لبخند در روابط اجتماعی تاثیر بسیاری دارد! حال چطور میتوانیم آن را برای موفقیت بیشتر در جامعه به کار بگیریم.

با وجود مشکلاتی مانند فضای بین دندان های قدامی، شکل و طول نامناسب دندان ها و بی نظمی دندان ها (کراودینگ)اصلاح طرح لبخند در کلینیک دندانپزشکی رویال امکان پذیر است. از جمله این درمان ها ارتودنسی و منظم شدن دندان هاست که پر طرفدار ترین خدمات دندانپزشکی رویال به شمار میرود.

اهداف طراحی لبخند

اگر دندان ها و ساختار اسکلتی فک در یک وضعیت متعادل عمل نکند زیبایی لبخند تامین نخواهد شد. اصلاح طرح لبخند رابطه ی بین همه ی ساختمان های نگهدارنده ی دهان شامل عضلات، استخوان ها، مفاصل، بافت های لثه ای و اکلوژن را برقرار میکند به عبارت دیگر اصلاح ساختار دندان برطرف کننده تمام اشکالات و اختلالات صورت نمیباشد؛ بلکه هر کدام به تنهایی ودر جایگاه خود مورد تحلیل قرار گرفته وهر کدام از آنها به صورت جداگانه برای بیمار تشریح میگردد.

ترمیم دندان به کمک زیبایی لبخند می آید!

نیاز به زیبایی در ترمیم های دندانی باعث شده تا از سرامیک ها در رستوریشن های خلفی و قدامی بیش تر استفاده شود. امروزه ترمیم های تمام سرامیک را میتوان در هر نقطه ای از دهان انجام داد. در تلاش برای دستیابی به مواد بهتر و افزایش سختی و استحکام آنها سرامیک های متعددی با تکنیک های مختلفی طی چند دهه اخیر ارائه شده اند.

سرامیک های دندانی خصوصیات مطلوب بسیاری از جمله سازگاری نسجی، زیبایی و ثبات رنگ دارند. تقاضا برای زیبایی لبخند باعث شده کاربرد سرامیک های دندانی در ترمیم ها چه خلفی و چه قدامی افزایش یابد با این حال خصوصیاتی که سرامیک های معمولی دارند از جمله استحکام نا کافی شان، استفاده از آنها را در برخی خدمات دندانپزشکی مانند: روکش های تکی و ترمیم های وسیع محدود کرده است.

قرینه قراردادن دندان های راست و چپ، قرار گیری صحیح دندان ها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح عرض و طول هر دندان و خط طول و بین هر دندان جلو و بسیاری نکات دیگری که می تواند در خلق یک لبخند زیبا تاثیری بسیاری داشته باشد.

‏روش های اصلاح طرح لبخند شامل ارتودنسی، لامینیت، روکش های زیبایی و کامپوزیت ها، بلیچینگ (سفید کردن دندان ها)، بستن فاصله بین دندان ها، جراحی زیبایی لثه، بازگردانی دندان های از دست رفته ‏با روش ایمپلنت دندانی را می توان نام برد.

در صورت داشتن هر گونه ابهام در اصلاح طرح لبخند با ما مشورت کنید. کلینیک دندانپزشکی دکتر مینا با متخصصین با تجربه لبخندی زیبا برای شما به وجود می آورند.

لبخند هالیوودی و سالم

بسیاری از افراد تصور میکنند ستارگان هالیوود زمان زیادی را صرف زیبا سازی لبخند خود سپری کرده اند در حالی...